nem azé, aki fut

IZZÓSZTÁR #45 Mihalik Norbert 2.

2023. június 19. - SimonyiBalázs

A második részből kiderül, hogyan zajlott az edző casting, miként választott trénert magának Norbi? Kik voltak még a jelöltek és mi szólt Maráz Zsuzsi mellett?

Beszélünk a napi rutinról, edzésről. Arról, hogy a verseny- és teljesítményközpontú futás nem éppen tájnézegetés.

Az epizód elérhető teljes hosszában mind podcast, mind videó formában a Patreonon.

Become a Patron!

Előzetes:

Az angol futószcénáról: milyen versenyek vannak, milyen ott a futólégkör?

Miért mellőzi a terepfutást, mennyit fut hetente, milyen időket, milyen távokat, milyen adagokat.

És hogy ezekből puzzle darabokból hogyan jön ki a kirakós, tehát az évek nagy vagy gyengébb eredményei? Miért van az, hogy az egyikben csupa első helyet ér el, a másikban alulteljesít?

A még mindig fájó és begyógyítatlan Spartathlon-kiesésről, ami idén reparálásra vár. Hogyan tűnt el a pályáról pár órára?

Összehasonlítjuk az Ultrabalatont és a 24 órás futást.

Beszélünk a 2022-es év rövid hosszútávú PB-jeiről. Amikor a kudarcos 24 órás vb ellenére félmaraton, maraton és 10 kilométeres távon a legjobbjait érte el. És ez már előrevetítette a 2023-as teljesítményét.

És hogy mi vetül előre a távolabbi jövőre? Mit fog csinálni, ha már nem futhat?

Nézzük hozzá mindehhez Norbi futkorászós képgalériáját!

Ez is 5 évvel ezelőtti: útban az UB 3. helye felé 2018-ban.

Régi jó sporttársak Dan Lawsonnal. Dan 2018-ban UB-t nyert, Norbi 3. volt mögötte, és sok angol / nemzetközi versenyen találkoznak.

Bérces Edit segítségével a Távol-Keleten is futott.