futó gondolatok

nem azé, aki fut

IZZÓSZTÁR #44 Mihalik Norbert 1.

2023. május 26. - SimonyiBalázs

mihalik_fekvo_1.jpgBizonyíték, nem ígéret. Az UB pályacsúcsos megnyerésével végleg igaz ez a mondás. Nemcsak ultra hosszútávon, de rövid hosszútávon is remek eredményei sokoldalú futóvá faragták az évek alatt.

Norbi DUV-linkje vagy weboldala szépen mutatja az évenkénti hullámzását a teljesítményének, amiket sérülések is befolyásoltak.

Norbi legjobbjai: 5km - 16:41 | 10km - 33:42 | Half-Marathon - 1:14:19 | Marathon - 2:33:48  | 100km - 6:49:16 | 12hour - 149,415km | 100mi - 13:33:02 | 24h - 259,403km | UB 16:27:54 (rekord 2023)

Az epizód elérhető teljes hosszában mind podcast, mind videó formában a Patreonon.

Become a Patron!

Előzetes:

Az első részben elindultunk a kályhától. Beszélgettünk a kezdetekről, a gyerekkorról, a kezdeti sportolásról, variábilis sport sikerekről, a kazincbarcikai salakos-földes pályáról.

Az önbizalomhiány és a rejtőzködés jelensége többször visszatér a műsorban.

Hogyan jutott el későbbi győzelmekig ez a visszahúzódó, gátlásos srác? Hogyan állhatott az edzőjével egy dobogóra sok viszontagságos sportév után?

Amúgy az Ultrabalatonon már egyszer dobogós volt, mégpedig egy harmadik helyet csípett meg 2018 ban a legendás hátszeles versenyen Dan Lawson mögött.

Ha már UB-pályacsúcs: mivel a pálya hossza változik, jobb lenne azt mondani, hogy minden UB-idők leggyorsabb egyéni körbeérése.

Norbi 16 éve Angliában él, de nem angol állampolgár. Milyen ott élni, futni, hinni, enni, dolgozni?

És milyen az angol futószcéna? És milyen futójómadarak vannak még ott? Vannak! Itt például Bajzáth Gergely, Tóth "UB Hero" Attila és Norbi feszít.

Ne feledjük, 6. lett idén a 100 kilométeres brit bajnokságban olyan idővel, amivel itthon simán dobogós.

Ehhez némi magyarézat BajzáthGergelytől:

Azon a versenyen, habár DUV-on egy kalap alá veszik, két futam volt egyszerre. A brít bajnokság, ahol minden nemzet (angol, észak-ír, ír, skót, wales) indított válogatott futókat és hirdettek brit egyéni és csapat bajnokokat, plusz nemzeti bajnokokat kulon-kulon. A másik futam (egyszerre indultak) nyílt volt, bárki elindulhatott aki benevezett és külön értékelték. Norbi itt indult és 3. lett ebben a futamban. A két futam egyesített eredményében lett 6. legjobb ahogy DUV-n szerepel.

Szó lesz szponzorhiányról, az Ultrabalaton megnyerésének mérsékelt hozadékáról és a borítékolható visszhangtalanságáról.

A kísérés fontosságáról, az alkoholmentes élet előnyeiről, és a házasságba, amolyan csomagként hozott futásról.

Valamint a FOMO-élményről az edzésben, azaz "fear of missing out", tehát a kihagyott edzés tényleg a teljestmény rovására megy?

Lássuk a fejlődéstörténetét képekben!

Kazincbarcika, cseperedés. 1982. január másodikán világra jön Norbi. Bányász apuka, aki majd később közértet nyit.

A torna mellett a gördeszka és a kori is elvarázsolja. Később a helyi koriegyesületet is megalapítja.

A gyorskorcsolya híreket érdemes böngészni. Észak-Magyarország lap, 1999. március 8.

Jön a bringa, a vizisí, mezőtúri felsőoktatási tanulmányok, agrárgép-szerelés.

Ma is gépekkel dolgozik, csak épp csomagolóüzemben.

Timivel 8. éve házasok. A futás is megpróbálta őket, a külföld is - állják a sarat, angol esőt.

Nagyot ugrunk a jelenbe. Az UB-n a biciklis kísérőjével, Herbák Gergővel a célban.

Verseny közben:

Verseny végén a dobogósok, középen az 1. helyen edzőjével, Maráz Zsuzsival.

A második részben további izgalmas témák jönnek Norbival júniusban, és rengeteg futós kép a karrierből.